גילי כהן

התקשרו עכשיו

052-6616172

איך לבחור מאמן כושר אישי

דף הבית » מאמרים » איך לבחור מאמן כושר אישי

מכירים את זה שאתם נרשמים לחדר כושר ולא מתמידים, מכירים את זה שאתה מבלים שעות בחדר כושר ולא רואים תוצאות, מכירים את זה ששוב החבר שקבעת איתו אימון בפארק הבריז לך. עם מאמן כושר כל זה לא יקרה. אז איך מתחילים? איך מוצאים מאמן כושר שמתאים לך? האינטרנט מלא בפרסומים של מאמני כושר, אך עליך לשים לב לכמה פרמטרים חשובים שרצוי שלמאמן שלך יהיה. רוב המאמנים מציעים אימון ניסיון או פגישת הכירות, זוהי הזדמנות מצוינת לבחון את הנקודות הבאות.

הסמכה:

ודא שמאמן הכושר עבר הדרכה וקיבל הסמכה ממוסד מוכר וראוי. ישנם מאמנים שרכשו ידע נוסף, עברו קורסים נוספים, השתתפו בכנסים, הלכו להשתלמויות ועברו הכשרות נוספות. ידע נוסף של המאמן, מלבד הקורס הבסיסי יתרמו ליעילות האימונים שלך .

יחסי אנוש וכימיה:

נסה לדבר ולהכיר כמה שיותר את המאמן לפני שאתה סוגר איתו חבילת אימונים. כיוון שאתם הולכים לבלות מספר שעות (לעיתים לא קטן) יחד, והוא הולך ללוות אותך בתהליך לא פשוט, אופי המאמן והחיבור האישי שלכם חשוב מאוד לתהליך. בחר מאמן שתתחבר ל״ראש״ שלו, שנראה לך שאכפת לו באמת ממך ולא רק מכספך ושיהיה לך כייף להיות בקרבתו. מאמן סבלני, רגיש, אמפטי ובעל יכולת שיח.

המלצות:

מאמן טוב, הוא מאמן בעל המלצות טובות וניסיון מוכח. אל תתבייש לבקש המלצות ולדבר עם לקוחות ישנים שלו. שאל אותם על כל הנקודות שהזכרנו כאן.

מקצועיות:

על המאמן לדעת להתאים את אופי האימון למטרותיך האישיות, תוך התחשבות באילוצים שלך הוא צריך להיות מסוגל ליצור לך אימון מעניין ומאתגר, ולהיות קשוב לבקשותיך . למשל -ישנם אנשים שלא אוהבים לרוץ, למרות שריצה יכולה להועיל למטרותיהם, מאמן טוב צריך לדעת למצוא להם סוג אימון אחר שישרת את ,בתחליף לריצה. כמו כן אי עמידה בזמנים וריבוי ביטולים ,מראה על חוסר מקצועיות. זמינות מקום האימון- בדוק שהמאמן פנוי בזמנים הנוחים לך, ושמוכן להתחייב לזמנים אלו כל זמן האימונים שלך. יש אנשים שמעדיפים להתאמן בבית ,יש כאלו בחדר כושר, בפארק, בחוף. ודא שמאמן הכושר יכול להגיע למקום בו יהיה לך נעים להתאמן בו. המחיר נקבע בהתאם בדרך כלל על פי הכשרת המאמן, ניסיונו, היקף עבודתו ועוד. מחירי השוק נעים 150- 300 ש״ח לשעת אימון אישי. מחיר הנמוך מ150 ש״ח יעלה חשד. מאמנים רבים מציעים התחייבות לטווח ארוך או חבילות אימון וכך מוזילים את המחיר לאימון. שים לב- מאמן עסוק לא ידרוש מחיר נמוך.

מעבר לזמן האימון:

ישנם מאמנים שמצעים תמיכה זה אחרי שעות האימון, כמו כתיבת שיעורי בית , זמינות לשאלות בטלפון, יעוץ בנושא תזונה ועוד.

 

לסיכום- נסו לבחון כמה שיותר מפרטים אלו על מנת שתמצאו את המאמן המושלם בשבילכם ,שיביא אתכם להגשמת מטרותיכם במהירות, ביעילות והנאה. בהצלחה!